lost in the echo.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» a long time ago | Somehing about you makes me feel like a dangerous person ...
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyПет Дек 28, 2018 7:48 pm by Annabell West.

» I created the sound of madness | wrote the book on pain
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 11:17 pm by Elizabeth Valentine.

» cold sweat hot-headed believer
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 10:11 pm by dark soul;

» Търся си другарче за гиф
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 10:06 pm by Arthur Pendragon.

» And it's such a miracle that you and me are still good friends
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 9:41 pm by Tobias Castellan

» Търся си......
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 8:47 pm by dark soul;

» Dark soul
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 8:37 pm by Annabell West.

» Търся другарче за рп
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 7:29 pm by Morgana Pendragon.

» Из коридорите.
A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. EmptyСря Яну 11, 2017 7:22 pm by Morgana Pendragon.

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 26, на Чет Апр 11, 2024 12:19 am

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

2 posters

Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Пет Дек 30, 2016 3:10 pm

Fight like you'll never die
Fight to stay alive
Fight to raise the crown
Fight to take them down
Fight like you're gods and monsters
Because you want to
To save a life
Fight for you and I
Fight, Fight
Fight for you and I
Fight, Fight



Дариус Морисън, стоеше и просто пиеше поредната чаша от силният грог на Митрос. Той погледна стареца, който му наливаше и му се усмихна:
-И всички казват, че аз спасявам животи, а ето те теб.. прост селянин, който държи една кръчма.. спасяващ моя! - след тези думи Ди се огледа. Кръчмата беше пълна. Тази история се случваше във времена на мир и спокойствие, когато краля беше друг, а да бъдеш Рицар беше чест. Той отпи отново огромна глътка и след като тропна с чашата изкрещя:
-Налей на всички! - доволни викове изкънтяха наоколо. Всичко беше спокойно и мирно. Дариус погледна дясната си ръка и видя гривната на нея. Не беше педалско да се носи от мъж... не много, но му беше подарък от Максимиян. С всичкото това време прекарано в двореца, като слуга.. приятеля му се превръщаше в женчо, който.. плетеше. Вярно.. беше за късмет, но някак си го караше да вярва, че изглежда готино. Поклати глава и изгони мислите, защото някак си му завиждаше на спокойният живот. Всички се веселяха, чуваше се музика. По-точно една гъдулка и една дебела жена пееше. Дариус отново отпи и тогава всичко прекъсна. Вратата на кръчмата беше отворена с трясък. Всички погледнаха на там, а Рицаря бавно се завъртя, едва стоящ на стола, когато видя хлапето, което познаваше. Беше малко момиченце, което го гонеше из селото. Възхищаваше му се.. "За бога.. как може да се възхищава на такъв пияница, който не става за нищо" Да. Това мислеше за себе си. Тя притича до него държейки раздърпаната си рокля и го хвана за ръката, като започна да го дърпа:
-Ела.. Чудовище... Дракон... - не можеше да си поеме въздух, но някак си след всички истории за разбойници и обири, които бяха просто кукли построени от слама и изоставени каруци.. Той нямаше време за това. Не искаше да се напряга, а и.. Драконите не съществуваха. Поне не вярваше в магии и чудовища.. До тогава. Момичето го изгледа и просто очите и се напълниха със сълзи. Грабна един нож, който стоеше закачен за колана му и побягна към изхода на кръчмата. Той се опита да каже нещо след нея, но беше късно. Просто се завъртя и хвана чашата си. Нямаше да умре от дракон, а от алкохола в тази чаша. Всички продължиха да правят това, което правят, а той.. Той гледаше жалкото си отражение в алкохола. Брадата му беше поникнала, очите му бяга.. изтощени, а той... Беше мъртъв отвътре. След като войната приключи той нямаше за какво да живее. Поне така смяташе. Точно когато повдигна чашата и последната капка падна в гърлото му той чу писъци. Завъртя се рязко и без да мисли грабна меча си, който спокойно стоеше облегнат до него. Закрачи с леко поклащане на ляво и на дясно, но някак си успяваше да се задържи на крака и накрая просто излезе от кръчмата, когато видя пламъците. Къщи горяха, хора изгаряха или биваха изядени. Тогава я видя. Малката му фенка стоеше на средата на селото, държаща ножа му и крещяща на дракона. Нещо в него превключи. Забрави за всичко, изгони мислите от себе си и опита да тръгне към нея, но алкохола в тялото му надделяваше:
-Мамка ти... - стисна юмруци и ги заби в бедрата си, като ги накара да усетят болка.. Точно така.. Болката беше неговият господар сега. Стисна зъби и някак си просто се затича. Бягаше и виждаше как огромното зелено чудовище със златисти отенъци по краят беше готово да изяде малкото човече пред него. Точно когато устата му щяха да защипят плячката си се видя проблясък на надежда. Дариус стоеше с меча си в ръка, високо вдигнат във въздуха след замаха, който беше направил, а Дракона се отдръпна. Всички видяха раната по лицето на чудовището, а то се разбушува. Разпери криле и започна да хвърля огън от устата си. Рицаря хвана малкото дете и просто побегна с него, като се скри зад една от къщите. Остави я там и се усмихна, като я погали по бузата:
-Защо не ти повярвах, мила моя... Защо... - след тези думи просто стисна здраво меча си и тръгна. Облечен само в един кожен панталон и черна риза, вървеше срещу противника си. Битката започна. Не беше нищо специално. Дракон срещу рицар, чудовище срещу човек, Огън срещу метал. Дариус се беше съсредоточил да го наранява, но не успяваше. Цялото село беше изпепелено и може би изтребено или избягало. Само едно живо същество стоеше и наблюдаваше.. Или поне така си мислеше той. Със сигурност имаше още едно човече или нещо повече, което гледаше от някъде, но за това никой не знаеше. Или по-точно все още не беше научил. След всичките рани поети от Дариус и чудовището и двамата бяха изморени, а това което щеше да последва може би беше края:
-Или аз.. или ти.. - той му кимна. Това не беше просто битка. Това беше дуел.. дуел между противници изпитващи уважение един към друг. След това той просто се засили към дракона, а той гордо изправи главата си и започна да събира огнено кълбо в гърдите си. Три, две... едно и го изстреля. Огън.. Нямаше да го изплаши. Замахна напред с ръката си.. Дясната ръка и това, което си спомняше е как вижда ръката му.. преминаваща през огъня... гривната, която бавно се превръщаше в пепел и меча му, проправящ си път през гърдите на противника му, острието забиващо се в сърцето на дракона. Дариус сякаш замръзна заковал меча си, а дракона отпусна тежестта си и падна мъртъв на земята. Меча остана забит в гърдите му, но не и в ръката на рицаря. Той стоеше... едва едва на крака, а дясната част от тялото му сякаш беше поела удара от огъня и цялата беше.. обгорена.. Опита се да каже нещо, но първото което се случи беше да изплюе огромна локва с кръв:
-Равенство... а? - след това тялото му просто се сгромоляса безжизнено на земята, а последното, което виждаше беше приближаваща фигура. Бавно затвори очи... явно... не алкохола го уби, а дракона...
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Пет Дек 30, 2016 5:08 pm

''Гората.
Гората, малка моя, е мястото където всичко е чисто. Няма титли, няма дами. Там всичко е такова каквото го виждаш. Можеш да умреш, можеш да се преродиш, но винаги ще е специално, защото гората... тя има силата на всеки един звяр и чистотата на благородните елени. Докато си в гората ще си най-спокойна. Там е мястото ти. Там е връзката ти. И там ще си най-силна. Запомни, Мануел. Гората. Ти си част от нея и тя е част от теб. Там си в безопасност.''
Майка ѝ бе наистина отдадена на природата. Дори понякога прекалено. Първият път, когато Ману се изгуби в селото бе именно заради майка ѝ. Бяха заедно. Малкото момиче стискаше уверено майка си за ръката, но изведнъж възрастната жена я пусна и хукна на някъде. Ману цял ден се скиташе из селото изплашена, трепереща и с обляно от сълзи лице. Не смееше да помоли за помощ, защото всички изглеждаха така страшни в очите ѝ. Слънцето залезе и сенки почнаха да се разхождат навсякъде около нея. Тогава сякаш беше готова да крещи от страх, само за да не чува погребващата тишина. И тогава видя пеперуда. Малка, светеща в тъмното. Следваше светещото същество, като мислеше, че ще я отведе до вкъщи, защото майка ѝ не веднъж ѝ казваше, че инстинктите ни се явяват по различен начин всеки път. Можехме веднъж да ги видим, друг път не. Понякога са от плът и кръв, а друг път са като привидения, а понякога дори нямат плътност, а са чувства. Но онази вечер не стигна до вкъщи, а до гората. Майка ѝ беше някъде сред дърветата придържаща нещо пухкаво в ръцете си, а щом детето се приближи видя очертания на вълк. Беше мъртъв. И ако майка ѝ я нямаше тя все още щеше да вижда вълка като само един вълк, а не като прокълнато дете, станало жертва на ядосана вещица, а малко по-късно отстреляно като дивеч. Майка ѝ нежно целуна меката козина, така както целуваше собствената си дъщеря.
И тогава видя онази синя светлина, която напусна трупа.
Енергия.
Ужасяващ писък.
Гласът я изтръгна от спомените ѝ и тя рязко се изправи от дънера на който беше седнала. Чу отново писъка и този път без да се колебае тръгна по посока селото. Тичаше колкото я държат краката.
Дракон!
Какво, по дяволите, правеше този дракон в селото?! Не би трябвало да има въобще дракон толкова близо. Как го беше пропуснала?
Преди да предприеме каквито и да било действия очите ѝ се фокусираха върху мъжката фигура пред внушителното създание. Какво правеше този човек?! Да не се мислеше за безсмъртен?! Защо си играеше с живота. Нима не го ценеше достатъчно. Нима не се харесваше цял и бе решил да си играе на рицар. Дори рицарите не можеха да направят много пред един дракон.
И все пак, след малко дракона бе сразен. Нямаше представа как да реагира. Един обикновен човек победи дракон. Без ризница, без каквото и да било специално облекло. Само с един меч. Нямаше как да е само човек. Може би имаше вещерски корени или над него имаше някаква магия, която му дава допълнителн късмет или го правеше по-силен. Не можеше един обикновен мъж да се изправи пред така сила и не просто да устои, но и да я победи.
Синя светлина.
Умираше. Очевидно беше зле ранен. Момичето се затича към мъжа. Леко го побутна.
- Хей! Хей! Свести се!
Побързай, Ману. Човека ще умре. - каза си наум подканвайки себе си.

Отвори очи. Тя можеше да си отдъхне. Беше малко изтощена. Вече цял един ден седеше покрай него и чакаше да се събуди. Изгарянията бяха лоши и, за да ги излекува използва повечето си енергия. Раните бяха започнали да се затварят, а изгореното вече почти беше изчезнало и ако имаше още малко магия в себе си щеше да е изчезнало, но тя просто нямаше сили за това. Трябваше да легне да спи, защото се чувстваше толкова слаба.
- Най-сетне. Знаеш ли от колко време чакам да се събудиш! - започна да му се кара. Всъщност сега ѝ изглеждаше познат от някъде. Може би го бе виждала някъде.
Бяха в малка къща в гората. Майка ѝ бе намерила това приятно място и двете идваха тук когато имаха нужда. В случая това беше най-близкото, безопасно място, което бе намерила. Беше топло и доста светло. Беше го настанила в единственото легло в малката къщурка. Бе свалила дрехите му, защото нямаше как да го излекува иначе. Заключи меча му в един от гардеробите. Нямаше представа какво щеше да направи той като се събуди, нямаше да рискува да има оръжие под ръка. Преди всичко, трябваше да мисли и за собствената си безопасност.
- Ето, пий. - подаде му метална чаша с една от отварите, които майка ѝ бе казала, че помагат за по-бързо възстановяване. Щеше да му даде малко повече сили.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Съб Дек 31, 2016 2:25 am

And we fly...
Fly into outer space
I float away but you're my gravity
Die to love another day
We rise again and lose our gravity

След дълго време прекарано в безсъзнание това, което се въртеше в главата на Дариус бяха пеперуди... Светещи пеперуди. Изведнъж той бавно отвори очи и видя младо момиче, което го гледаше. Усмихна му се и му прошепна нещо, което той не можа да чуе, защото ушите му кънтяха:
-Я виж ти... Аз съм в рая... - това бяха първите му думи, а самият той последно помнеше как гривната на ръката му изгаряше и той пронизваше дракона и вместо да си помисли "Какво ще правя сега..." в главата му се въртеше мисълта "Кой аджаба.... ще се грижи за Максимилиян и малката му сестричка". Разбира се това беше Дариус.. На него не му пукаше за него, а му пукаше за най-добрият му приятел. След като преглътна тежко после повтори:
-Мислех си, че Оня ще ме прати в Ада, защото не вярвам в него... - тогава се опита да се повдигне и усети как тялото му просто блокира. Неописуема болка го прониза и тогава чу думите ѝ. Да изпие нещото, което тя му подаваше. Надяваше се да е алкохол... НЕ БЕШЕ АЛКОХОЛ. Сместа, която влезе в гърлото му беше някакви... билки. Преди беше насилван да яде само зеленчуци и вкуса беше ужасен, но сега... Някак си... беше... гадно само в началото. Усети как болката отслабва. Тялото му, което гореше някак си започна да изстива, а самият той успя да се изправи до седнала позиция в леглото и забеляза момичето, колко по-ниско е от него. Огледа се. Бяха в малка къщичка, която се намираше сред гората. Сви ръцете си в юмруци и след това ги отпусна и погледна отново хлапето. Беше му толкова познато. Дариус не забравяше нищо. Като цяло съзнанието му беше, като огромна кутия и ако бръкнеше вътре можеше да извади всеки един спомен. Прегледа съдържанието в тази кутия и се сети къде е виждал това момиче. Беше я виждал с Максимилиян. Когато бяха хлапета те двамата си играеха често:
-Ти! - след това стисна зъби. Болката, която усети беше ужасна. Все едно нещо изгаряше тялото му. Отпусна се и отново се върна в легнала позиция и забеляза, че тя някак си се изплаши за състоянието му... След това просто пое дълбоко въздух, а скърцането идващо от зъбите му престана:
-Знам от къде те познавам.... Максимилиян... Малкото лапе... - след това започна да диша учестено.. вдишване...издишване...вдишване...издишване. Дариус отново се успокой и я погледна:
-Аз съм Дариус..- отново вдишване и издишване:
-Човека, който спасява задници.. най-вече този на Макс... - след тези думи се усмихна:
-Ти си вещица, нали? - някак си знаеше, че ако го каже по този начин ще я изплаши:
-Мамка му.... извинявай.. не трябва да псувам пред малки деца.... Така де... Знам че баща ми е бил рицар, но... имам съмнение, че майка ми е вещица... защото, когато бях малък избяга в гората и последните думи, които ми каза бяха "Довери се на силата"... първо си мислех, че съм луд, но после.. реших че тя е луда, но сега знам.... Драконите съществуват... което ще рече, че и вещиците сте.. реални... нали? - сякаш момичето го гледаше изненадано:
-Така де.. това не е важно, но... друго ме притеснява, милейди... - след това погледа му срещна нейния:
-Знам, че сигурно ме мислите за луд и ще ми кажете, че е странно, но... имам желанието... да видя меча си. Нещо вътрешно ме притеснява, ако съм го изгубил. Знам че няма да ме разберете и... да... много съм глупав.. - лявата му ръка, която не беше претърпяла злополука се протегна. Той нежно погали бузата на младото дете и се усмихна някак си през цялата болка:
-Благодаря ти, Ману... - след тези думи отново се отпусна и загуби съзнание. Не беше за дълго, но някак си даде време на момичето да размисли и да прецени всичко, докато той не отвори очи и първото нещо, след съня с това как се превръща във вълк беше да изрече:
-КЪДЕ СЪМ??? - след това се огледа. Отпусна се и това, което каза беше:
-Приятно ми е да те видя, Мануела..
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Съб Дек 31, 2016 3:14 am

Да, той определено не беше с всичкия си. Тя се притесняваше, че може да се окаже някой луд, да стане от леглото и да я нападне или нещо подобно, но явно беше къде къде ... по-... странно. Не само, че не започна да я напада, но първоначално реши, че е в Рая. Имаше логика, защото последния му спомен бе как се бие с дракон и губи съзнание. Съвсем основателно реши, че е мъртъв, но не това породи неистово желание у нея да го халоса с тигана от кухнята.
Първо, той я познаваше. Познаваше Макс, което показваше, че може би не бе чак толкова опасен за колкото го бе мислила. Всъщност, дори май си го спомни. Може би го бе мяркала няколко пъти около Макс. Надяваше се, че си бяха приятели с момчето, а не смъртни врагове, но нежността с която произнесе името му показваше, че държи на него. Явно нямаше от какво да се притеснява. Наистина нямаше да се тревожи и щеше да остави мислите си с тигана на страна, ако не бе казал, само секунди след това, ''Ти си вещица...''. Зениците ѝ с разшитиха от страх. И това водеше до проблем номер две.
Той знаеше, че тя е вещица! Това не беше никак добре. Дори след всичко, което започна да дрънка след това мислите на момичето бяха приковани в тези думи. Той знаеше, че тя е вещица. От къде знаеше? Макс също ли знаеше? Дали ако не знаеше, този тук щеше да му каже? Всъщност Дариус наистина ли знаеше, че тя е вещица или както преди малко бе говорил за Рая и Ада, така и сега не бе много обеден в казаното? Имаше ли повод тя да се страхува? Все пак той беше убил дракон, какво щеше да му попречи да убие и нея. Макар че, магичните същества бяха много по-различни от вещиците, защото също както хора и животни, вещиците притежаваха нещо, което едно същество няма как да има, поне в повечето случаи, - разум. Но това не бе проблема сега.
След всичко, което каза, което за Ману изглеждаше така объркано и несвързано, той сложи ръка на лицето ѝ и каза името ѝ. Инстинктивно се отдръпна назад, защото това беше напълно непознат и можеше да направи всичко, а след това той просто припадна.
Отново!
Така, имаше краткото време да обобщи всичко в главата си. Дори да бе приятел на Макс това не ѝ гарантираше безопасност. Той беше убил дракон, което колкото впечатляващо, толкова и плашещо бе в съзнанието ѝ. Знаеше името ѝ. Искаше меча си, което бе една голяма удивителна в съзнанието ѝ. Казваше се Дариус и изглеждаше по-голям от нея.
Той отвори очи отново.
Този път в ръката ѝ имаше нож, който бе насочила към мъжа. Нямаше да му се довери просто така. Ако майка ѝ дойдеше и разбереше, че този тук знае, че Ману е вещица, щеше да събере багажа и да се изнесат някъде далеч от Камелот и двете, а Мануела не искаше да изоставя приятелите си. Затова трябваше да разбере какво знаеше този тук, от кой го знаеше и да го принуди да не казва на никого.
- Меча ти е безопасност. Скрит е, за всеки случай. Ти си в къща в гората, наоколо няма жива душа, затова не се опитвай да правиш никави глупави действия, защото няма да се поколебая да ползвам ножа.- каза насочвайки кухненския нож в ръцете си към него. Беше ѝ толкова не естествено да се защитава на нещо толкова битово. Нейната сила беше в нематериалните неща. Например огъня. Много по-добре за нея бе да го изгори жив отколкото да го наръга ако нещо се обърка.
- Първо, откъде знаеш че съм вещица? Кой ти каза? Кой знае? Макс знае ли? - изстреля въпросите си един след друг нетърпеливо.
- И второ, на кого ще кажеш? - присви очи и доближи ножа до него. Нямаше намерение да го наранява. Дори нямаше представа какво прави с този нож в ръка, но така изглеждаше по-опасна и се надяваше да го уплаши.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Съб Дек 31, 2016 3:43 am

I just want to hold you
When the music starts to play
All my fears just fade away
'Cause when you hold me
Seems the night is gone
I just wanna hold you
Boy, you take away the pain
You let the sun shine through the rain
'Cause when you hold me
Feels like we are one


В началото Дариус, някак си нямаше желание да движи тялото си, но след като тя започна да буйства от неспокойствие всичко сведе до една картинка. Той лежеше неподвижен в леглото, а Ману държеше нож над него и го заплашваше или по-скоро опитваше да изкопчи истината от него. От сърце се засмя. Някак си просто започна да се смее, докато тя го гледаше объркано. След като смеха и болката притихнаха той се опита да помръдне и осъзна, че под завивките няма нищо. Беше гол:
-Ти си ебати олигофрена.. не търсиш дрехи, а меч. - а после осъзна, че го е казал на глас:
-Чувал съм името ти.. от Макс. С него сме близки... от деца. Дълга история... - след тези думи той се помръдна и изскимтя от болка и после лявата му ръка се протегна към врата му и хвана медальона, който беше там:
-Нека го кажа така... това нещо.. е единственото, което ми остана от... кхм... Майка ми.. - след това просто я погледна в очите:
-Сещаш се... От малък съм изпитвал привличането към гората... Виждал съм онези същества, които ме свързват със съдбата, но... Да... Дълга и широка. Просто го почувствах и да.. Можеш да се отпуснеш. Няма защо да се възползвам от това, че си вещица и да го казвам на никого... - след тези думи ръката на Дариус се протегна и хвана ножа. Той просто от отдръпна от ръката на детето пред него, като не просто хвана дръжката, а стисна оръжието за острието. Усети, че се поряза но не го интересуваше. Искаше да го види от близо. Не. Не беше неговият. Пусна го и ножа падна до леглото. Дариус се насили и застана в седнала позиция на леглото:
-Добре... изглежда се изплаши. Не съм такова копеле. Ако исках да те убия щях да го направя без да ти казвам и дума, а... не бих наранил невинно същество, като теб... - след тези думи той се опита да се изправи, но усети болка и просто остана седнал на леглото:
-Както и да е.. доверие не се печели по този начин... А и... няма как да ми повярваш на думите, но нека го кажа така. Задължен съм ти.. все пак ти ме върна в света на живите, така че ако смяташ, че бих те наранил, то... много грешиш. Виждам.. светлината около теб. Видях... нещо различно и бих направил всичко, за да те защитя... бих... дал живота си, така че... не ти казвам да ми се довериш, но по-скоро да ми дадеш шанс, а до тогава... - Дариус преглътна тежко и попита:
-Има ли... някакъв алкохол тук... силен... за болката... - и се усмихна тъпо... - Нали знаеш... Не си струвам усилието да ме спасяваш... Дори мисля, че направи грешка, като... ме спаси.. - Самият Рицар виждаше умората в момичето и затова някак си смяташе, че трябва да се махне от това легло, за да може тя да легне в него. Щеше да се чувства.. доста неудобно, ако те двамата са там. Не защото не е бил с жена в легло, за защото.. тя е малка и защото никога.. абсолютно никога не е лягал с някого от другия пол... в едно легло.. с друга цел, а сега.. щеше да е с цел, за да може тя да си почине, защото сигурно е изцедила всичко, за да може той да живее...
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Съб Дек 31, 2016 4:29 am

Можеше да му вярва? Предполагаше. Взе ножа от ръцете ѝ и не го заби в гърлото ѝ. Явно нямаше за цел да я убива... все още. Все още го гледаше невярващо с очи.
Значи все пак, той наистина имал нещо в себе си. Нямаше как да описва всичко това така добре, ако не го бе виждал и изпитвал лично. Щом имаше нещо не толкова човешко в него значи трябваше поне да се опита да му вярва. Майка ѝ казваше, че трябва да вярваш на своите.
Въздъхна отказвайки се от бойната си готовност. Всъщност, липсваха ѝ бойни умения и дори да имаше нож в себе си едва ли щеше да направи много. Освен това, не беше такава. Да рита задници. Предпочиташе грацията на магията. Беше като изкуство. Пък и, този тук определено беше добър в боя. Сигурно можеше да я обезвреди и да я притисне в ъгъла напълно без проблем, а тя дори нямаше да има време да осъзнае какво се случва, нито да направи каквото и да било по въпроса. Ако не внимаваше можеше да се окаже без глава на следващия ден.
Все още недоверчиво гледаше към мъжа. Нямаше да го изпусне от поглед. Дори за секунда.
Отвори близкия гардероб. Извади меча. Леко го дръпна от ножницата, само колкото да види новото изображение, което сякаш беше гравирано върху метала. Малка екстра след като заключи дракона в меча. Нямаше представа защо го беше направила. Може би защото беше изумена от стореното от него. Погледна отново към Дариус недоверчиво и му подаде меча.
- Ето, но внимавай. Държа те под око. - предупреди посочвайки с пръст сякаш се караше на малко дете, което смята да изяде всички бисквити.
След това отново се обърна към гардероба и извади някаква риза и панталони. Тик имаше чувството, че има всякакви дрехи и добре че. Хвърли ги на леглото в краката му.
- Облечи се. Ако някой влезе ще си помисли нещо. Аз... ъм... ще се обърна и няма да гледам. - обърна се с гръб към него, което не знаеше колко добра идея предвид факта, че искаше да го държи под око. Нищо не му пречеше да вземе сега меча и да пререже гърлото ѝ. Освен това, тя го беше съблякла, сега ако бе обърната към него нямаше да види нещо по-различно от онова, което преди това. И все пак, сега той беше буден и щеше да е малко странно.
- Алкохол... не знам дали има. - зачуди се докато все още беше с гръб. Нито тя, нито майка ѝ пиеха. Едва ли имаше алкохол.
- Мога да ти направя чай... от мак. Действа като опият. Може да започнеш да халюцинираш разни неща, но мисля, че ни е свършил. - обичаше да си прави шеги с повечето ѝ ''приятели''. Тук трябваше да добавим, че Ману други приятели освен Ана и Макс нямаше и честно казано не намираше нужда да има.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Съб Дек 31, 2016 4:54 am

I'm made of bad, bad, bad, bad blood
At least I know where I come from
And you could never hurt me none
'Cause it's in my veins, that's where it runs


Дариус нямаше сили да.. се движи, но когато тя се доближи до гардероба и извади от там "Виктория"... не знаеше защо така беше кръстил меча си. Всеки един мъж имаше нужда да кръщава предметите си с женско име. Момента, в който ръката на Дариус и дръжката на Виктория се докоснаха той просто усети спокойствие. Бавно и внимателно остави меча до леглото. В близост до главата му и щом се опита да се протегне за дрехите усети тежест в тялото си. Опита се да вземе ризата и панталона, но сякаш не можеше да го направи. Знаеше, че ако се опита да стане от леглото, просто щеше да създаде проблеми на момичето за това просто се отпусна и опита да се покрие с леката завивка. Усмихна се:
-Надявам се, че проблемите няма да са големи, защото... нямам сили и желание да се обличам - не защото му харесваше да се разхожда гол пред млада девойка, а защото... нямаше желание да се натоварва. Усещаше го. Тя беше изморена и някак си искаше просто да стане, за да може тя да легне:
-Нямате друго легло, нали? - след тези думи просто издиша тежко:
-Усещам я.... умората ти, така че има два варианта... или да легнеш до мен или да ми дадеш отвара, която ще ме вдигне на крака за секунди и да ти освободя леглото... Така че.. всичко зависи от теб.. - след тези думи Дариус просто затвори очи и зачака. Тя беше малка и сигурно не беше виждала гол мъж до сега и едва ли беше изпитвала.. сещате се.. онези работи от живота на човека, така че той просто реши да я остави да реши. Потърси ѝ занимание. Не знаеше. Може би пък щеше да се престраши и да легне до чисто голият непознат мъж, който държи меч до леглото си:
-Благодаря ти... за рисунката върху меча.. все още усещам магията ти по него.. - и след тези думи просто я погледна:
-И да... не хапя... ако от това се страхуваш... - тя нямаше как да го знае, но и той нямаше сили за нищо. Просто имаше нужда от малко... почивка... или по-точно... спокойствие. Нещо в него просто го караше да се чувства изтощен, но като изцяло. Ако в момента станеше нещо той искаше да е по-близко до оръжието си с една цел. Да защити това... момиче...
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Съб Дек 31, 2016 9:33 pm

Не искаше да изглежда толкова слаба, колкото всъщност беше. Използва цялата си енергия, за да го излекува и може би сега щеше да заспи свита на някой стол ако той не се беше събудил, но с него в стаята нямаше как нито да ляга където и да било, нито да затваря очи. Всичко можеше да се случи, още повече като му бе върнала меча.
Никога не подценявай хората.
Отново думи на майка ѝ. Май прекалено много слушаше майка си, не че някога си бе изпатила от това. Всъщност винаги само добро следваше.
- Или трети вариант, ти лежиш, защото беше на път да умреш, а аз не лягам никъде, защото не съм чак толкова уморена. - усмихна се и отиде в кухнята. За едно беше прав. Тя трябваше да му направи нещо за пиене, което ако не да го вдигне от леглото, то поне да му помогне с болката, която със сигурност имаше, и да забърза възстановяването му. Затова сипа още една чаша от течността, която му бе дала преди малко. Върна се с металната чаша в ръка и му я подаде.
- Пий. - очевидно отново бе очаквал алкохол, но и този път щеше да се разочарова. Може би нямаше да е зле да му даде и някакъв алкохол. Все пак човека почти не умря, заслужаваше една чашка. Само че имаше два проблема. Първо, никъде в малката къщичка нямаше какъвто и да било алкохол и второ, което беше и по-важното, алкохола едва ли щеше да се съчетае добре с билките, които му даваше.
- Няма алкохол. Не трябва да пиеш в следващия един месец. Няма да е добра комбинация с отварите, които ти дадох. - отвърна простичко.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Съб Дек 31, 2016 10:39 pm

What could have been love
Should have been the only thing that was ever meant to be.
Didn't know, couldn't see what was right in front of me.
And now that I'm alone, all I have is emptiness that comes from being free.
What could have been love will never be.



Дариус издиша тежко. Тя явно се срамуваше от това да легне до него. Може би се страхуваше от нещо.. или по-точно тя беше малка. Стисна зъби и се напъна, докато не се изправи до седнала позиция на леглото. Ръцете му помогнаха на краката му да се озоват на земята и сега единственото, което криеше тялото му беше малката завивка, която в момента се намираше точно между краката му. Той използва ръцете си за упора и се напъна, а след секунда стоеше чисто гол пред момичето. Видя я. Бузите й поруменяха и тя извъртя глава, а след това и тяло. Беше обърната с гръб към него. Доста си я беше срам. Но това не го интересуваше. Направи една, две крачки и поспря за секунда, залитна, но запази равновесие. Облегна се на един стол и след това взе панталона си. Някак си му беше трудно и му отне доста време, докато момичето го наблюдаваше през пръсти как се облича, но не пожела помощта й. Знаеше, че ще се справи. След около половин час вече беше обул панталона, но нямаше сили да се мъчи с ризата. Просто се отпусна на стола и загледа момичето, което стоеше и го чакаше да му даде някаква отвара. Изпи я, като се намръщи, все едно е изпил литър водка на екс. Преглътна тежко и след това просто й даде металната чашка. Ръката му премина по лицето му. Чувстваше умора и видя как тя стой и го гледа, чакаща го да се върне в леглото. Усмихна се и някак си намери сили да се изправи и дори да вдигне момичето на ръце. Закрачи, бавно и спокойно. Накрая я постави на леглото и нежно я загъна:
-Не! Първо... аз съм мъж, а ти си жена! Второ... аз съм по-възрастен и не съм използвал всичките си сили, за да те държа жива.. и трето.. Няма да мърдаш от леглото.. сега аз ще се грижа за теб, но... - след тези думи се огледа:
-Трябва да ми кажеш къде мога да намеря продукти и да ти сготвя нещо! - след като каза това някак си размърда тялото си и тя чу кокалите му да пукат, все едно е бил в черупка и сега се излюпва. Премина с език по засъхналите си устни:
-Просто.. ми позволи да ти се отблагодаря... за това, че ми спаси задника. Сделка? - и й се усмихна мило.
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Чет Яну 05, 2017 10:42 pm

Нямаше право да я слага в нейното собствено легло. Беше свикнала да върши всичко сама и подобно отношение, дори и да е защото бе загрижен за благосъстоянието ѝ и физическото ѝ здраве, не можеше да приеме. Тя не бе дете, макар и на шестнадесет. Отдавна бе пропуснала периода, в който някой трябваше да я слага в леглото, да я завива, да ь казва лека нощ, а след това да ѝ чете приказка. Всъщност, в нейния живот, никога не бе имало такова време. Единствено приказките бяха присъствали, но не за принцове и принцеси и подобни безсмислени вълшебства, а за магията, истинските вещици и всякакви ужаси за тела овъглени в пламъци. Майка ѝ не пропускаше възможност да ѝ напомни, че вещиците се горяха на клада, нито изпускаше да ѝ разкаже грозните картинки след изгарянето или пък виковете.  А знаете ли колко хубави приказки бяха тези, когато вещица ти ги разказва и може да ти ги пресъздаде като илюзия. Всяка една подробност. Виковете, изгарящата плът, топлината на пламъците. Трябваше да признае това на майка си - беше много добра с илюзиите. С една дума, Ману имаше великолепно детство.
- Ако исках да легна, щях. Мисля, че ме подценявате. Може да изглеждам младо и глупаво момиче, но не съм. Затова по-добре стойте настрана! Не мога да гарантирам за безопасността ви около мен! Имам проблем с нервите. - беше напълно искрена. Когато беше прекалено развълнувана, ядосана, изненадана, общо взето, която и емоция да ѝ беше в повече неща се подпалваха, на хора изведнъж им ставаше лошо, припадаха, извиваше се вятър. Имаше различни последствия, но имаше достатъчно опит, за да знае, че не бе нищо хубаво. Затова, за негово добро беше да не се доближава прекалено до нея.
Изправи се по най-бързия начин, а след това грубо го сграбчи за ръката и го повлече към леглото. Бутна го безцеремонно и се усмихна престорено мило.
- Ще лежиш, докато дойде майка ми и те погледне. Или поне не спреш да усещаш болка. - майка ѝ щеше да се гордее. Мануела приличаше на истинска лечителка. Студен поглед, сериозно изражение и най-хубавото бе, че знае какво прави.
- Осъзнаваш, че не бива да казваш на никого какво си видял да правя и че въобще съм вещица, нали? Не ме карай да те убивам. Спасяването ти ще е било напразно. - и ако се питаше дали е способна на убийство - и още как. Беше повече от способна. Всъщност вече бе убивала и то именно защото щяха да я издадат. Твоя живот винаги е по-ценен от този на другите.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Съб Яну 07, 2017 3:45 am

Дариус вдигна ръце, все едно го арестуват и се върна в леглото. Настани се там и просто покри тялото си със завивката. Затвори очи и се отпусна. Трудно му беше да заспи, но нещо го караше да се чувства изморен и в същото време сънуваше.. дракона.. смъртта и.. безсилието си. Събуди се целият облян в пот, но нищо не каза. Дори не изпищя, в знак на кошмара си. Просто си пое дълбоко въздух и отви краката си. Усмихна се и си каза:
-Слабак.. - огледа се и видя момичето, което го гледаше. Те чакаха майка й:
-Какво? А ако майка ти не се върне? Не искаш ли да отидем да я потърсим? - стоеше и гледаше любопитно, като знаеше, че ако двамата излязат.. има шанс и тя да не се върне тук... за това беше по-добре:
-Защо не ме пуснеш да си ходя? Няма смисъл да стоя тук..
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Съб Яну 07, 2017 4:04 am

И тя бе започнала да се пита къде е майка ѝ. Обикновено не отнемаше толкова много време на възрастната жена, за да дойде. За две минути и беше тук, а сега бе минало толкова много време и все още я нямаше. Започваше серизно да се притеснява. Не беше добра в криенето на емоции и затова ясно можеше да си проличи нервността в очите ѝ. Ако нещо се беше случило? Ако майка ѝ имаше нужда от помощ? Тогава какво? Кяк щеше да бъде полезна от тук?
Но майка ѝ ѝ бе казала едно единствено нещо - стой и чакай. Точно това и правеше. Стоеше и чакаше. Ако я бяха хванали и бяха разкрили вещерската ѝ тайна, сега се печеше жива на клада. А Ману дори нямаше да разбере. Дори нямаше как да ѝ помогне.
- Стоя и чакам. - каза с треперещ глас мислите си, а след това се върна в действителността и обърна поглед към госта си.
- Ще дойде. Няма как да не дойде. - звучеше настоятелно сякаш спореха и тя употрито държеше на своето.
- Не мога да те пусна където и да било. Съжалявам, но ще седиш тук до второ нареждане. - въздъхна сякаш бе безпомощна в този момент, а след това се насили да покаже нещо подобно на усмивка на лицето си.
- Поне по-добре ли си? Мога да ти донеса още чай. Ако искаш поспи още малко, за да си починеш.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Съб Яну 07, 2017 4:25 am

Дариус просто лежеше. Нямаше нужда от почивка. Искаше да си ходи, но малката вещица не го пускаше.. Пардон.. магьосница. Къде беше онзи красив пръдльо, по който си падаха момиченцата. Каде беше Максимилиян. Щеше да я разсее, може би и дори да намери някакво решение как да плетат заедно.. или да й постреля с лък и.. да си тръгне от тук. Задушаваше се:
-Не искам да лежа.. искам... да се махна от тук... мисля, че вече съм добре, а и... не смятам, че ще ми се случи нещо... не трябва да ме мислиш... мисли за майка си и може би.. просто стой и я чакай, а аз.. - с някакъв последен опит се изправи от леглото. Грабна меча си и закрачи към изхода.. :
-Аз ще се оправя... просто... забрави за пропадналия рицар дошъл в къщата ти.. и мисли за това, че имаш по-важни цели от мен.. - отвори вратата на къщурката, но веднага след това тя беше затворена... Видя ръката на момичето, което стоеше до него:
-Сега какво? Няма да ме пуснеш да си ходя.. и на сила ще ме върнеш в леглото? - и се усмихна някак си.. надменно...
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Manuelle Съб Яну 07, 2017 4:49 am

Не ѝ се разправяше. Наистина нямаше време и сили за това. Все още бе леко изтущена от помощта, която бе оказала. Освен това всеки момент можеше майка ѝ да дойде и като разбереше, че един рицар, който попринцип служи на короната и веднаги би трябвало да ги предаде, се е изнизал просто така знаейки за тях и тайната им, щеше направо, без никакво церемонене, да откъсне главата на любимата си дъщеря. Нищо, че майка ѝ винаги бе изглеждала като мила и слаба жена, беше способна на всичко и именно понеже Ману знаеше какво е това всико се страхуваше още повече. Не искаше да предава доверието на майка си.
- Казах ти, не мога да те пусна. - очевидно трябваше да измисли нещо. Той нямаше намерение да остава, а тя на всяка цена трябваше да изчака майка си, защото можеше да е объркала нещо. Все още беше начинаеща. Съвсем спокойно може да е объркала рецептата за чая и да му бе дала отрова от която щеше да умре до ден. Нямаше да позволк един живот да лежи на съзнанието ѝ.
- Мисля че ми се зави свят. - леко залитна назад подпирайки се на вратата. Сега трябваше и да играе. Не обичаше преструвките, но все някак трябваше да го задържи.
- Лошо ми е. - смръщи лице и затвори очи. Преглътна тежко. Беше рицар, нали? Трябваше да помага. Нямаше да я остави просто така.
Manuelle
Manuelle
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN
PERSONAL SERVANT TO THE QUEEN

Брой мнения : 402
Reputation : 0
Join date : 19.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Darius Morrison Вто Яну 10, 2017 12:25 am

Дариус видя как тя залита. Ръцете му я хванаха и я повдигнаха. Закрачи към леглото и щом постави малката вещица на него я погледна:
-Мамка му... - бавно остави меча си и огледа стаята. Не знаеше какво да прави. Не разбираше от деца и някак си... не му се и занимаваше, но... нали беше рицар... уж... трябваше да помага. Вдиша и издиша... тогава амулета на врата му някак си... промени цвета си:
-Ти.... няма значение.. - той знаеше, че тя го лъже, но не му се занимаваше. Просто щеше да играе по нейната свирка. Загъна я и с някак си... строг тон допълни:
-Няма да мърдаш.. от тук! - след което си придърпа стола. Настани се до нея и просто се отпусна. Гледаше я и когато тя погледна към него чу:
-НЕ МЪРДАЙ!!! - единственото нещо, което помръдна от тялото му бяха очите му:
-Виждам те... - и се усмихна доволно:
-Сега... ти ще изпълняваш, каквото ти кажа! - и си остана отпуснат на стола, докато чакаха майка й...
Darius Morrison
Darius Morrison
KNIGHT
KNIGHT

Брой мнения : 171
Reputation : 1
Join date : 26.12.2016

Върнете се в началото Go down

A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else.. Empty Re: A knight, a witch and a dragon. Becoming a legend or.. something else..

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите